سوپ‌ گوجه‌فرنگی با ماكارونی پیچ
انواع آش و سوپ
1400/2/20

 

 

سوپ‌ گوجه‌فرنگی با ماكارونی پیچ

در سال‌های اخیر، دیگر گوجه‌فرنگی سبزی‌ای تابستانی نیست و آن را می‌توان در تمام  فصول سال، با كمی تغییر رنگ و طعم پیدا كرد.

برای درست‌كردن این سوپ، مقداری گوجه فرنگی و یك بسته ماكارونی از نوع پیچ لازم دارید.

با استفاده از این دو ماده و چند ماده دیگر كه ذكر خواهد شد، در 35 دقیقه می‌توانید یك كاسه سوپ خوشمزه و داغ درست كنید. البته نقش دستگاه مایكروفر را در این میان نمی‌توان نادیده گرفت. درضمن، در كتاب‌های آشپزی این سوپ را به كشور ایتالیا و به‌خصوص شهر رم نسبت می‌دهند.

 

مواد لازم:

- یك قاشق سوپ‌خوری، روغن زیتون

- 2 حبه سیر (له شود)

- یك عدد پیاز (ریز خرد شود)

- یك كیلو و 100 گرم، گوجه فرنگی ( ریز خرد شود)

- 3 پیمانه آب جوشیده

- 2 پیمانه یا 210 گرم ماكارونی پیچ

- یك قاشق سوپ‌خوری برگ ریحان یا جعفری خردشده

- 3  برگ كالباس مرغ یا گوشت

 

طرز تهیه:

1 – كالباس‌ها را جدا جدا روی بشقاب چیده و به مدت 2 دقیقه با قدرت 100درصد داخل مایكروفر قرار دهید تا كالباس‌ها بر اثر حرارت، حالت خشك‌شده پیدا كنند.

2 – روغن زیتون، سیر و پیاز را در ظرف توگود مخصوص مایكروفر ریخته و بی‌آنكه در آن را بگذارید، به مدت 4 دقیقه با قدرت 100 درصد در مایكروفر قرار دهید و آن را روشن كنید.

در طول این مدت، یك‌بار در مایكروفر را باز كنید و مواد را هم بزنید تا پیاز و سیر در روغن تفت داده شوند.

3 – گوجه فرنگی‌های خرد و له‌شده را همراه آب جوشیده و ماكارونی پیچ به مخلوط سیر و پیاز سرخ‌شده اضافه كنید و بدون در، با حداكثر قدرت یا قدرت 100 درصد، به مدت 15 دقیقه حرارت دهید تا ماكارونی، خوب بپزد. در طول این مدت 2 بار مواد را هم بزنید.

نكته: درصورتی كه پخت سوپ و به‌خصوص ماكارونی با این مدت كامل نشد، 5 تا 10 دقیقه دیگر آن را اضافه كنید.

4 – حالاریحان یا جعفری خرد شده را به سوپ اضافه كرده و مدت یك دقیقه دیگر حرارت دهید. در پایان سوپ را داخل ظرف موردنظر بریزید و با چند برگ ریحان و كالباس خردشده تزئین كنید.

نكته: برای اینكه پوست گوجه‌فرنگی‌ها راحت‌تر از گوشت آنها جدا شود، قابلمه‌ای را تا نیمه از آب پر كنید و روی شعله اجاق‌گاز قرار دهید و بگذارید بجوشد. سپس گوجه‌فرنگی‌ها را به مدت یك دقیقه در آب در حال جوش بیندازید و سپس در سبدی در زیر آب سرد آبكشی كنید. با این كار به راحتی می‌توانید پوست گوجه‌فرنگی‌ها را بكنید.

 

مطالب مرتبط
رضا صالحی
یکشنبه ,23 آبان 1400
طرز درست کردن آش انار (آش آذری)
رضا صالحی
یکشنبه ,23 آبان 1400
آموزش طرز تهیه سوپ کرفس و هویج
رضا صالحی
یکشنبه ,23 آبان 1400
طرز تهیه آش شلغم مخصوص روزهای سرد زمستان