پای سیب زمینی و گوشت
فست فود
1400/2/20

 

 

پای سیب زمینی و گوشت

 

 

 

مواد لازم برای خمیر پاستری :

 

آرد یک و سه چهارم پیمانه
کره 155 گرم
زرده تخم مرغ 1 عدد
آب لیمو 1 قاشق چای خوری

 

مواد لازم برای خمیر پای :

 

آرد 5/1 پیمانه
کره 60 گرم
آب یک چهارم پیمانه
تخم مرغ زده شده 1 عدد
خمیر پاستری 2 ورقه

 

مواد لازم برای داخل پای :

 

سیب زمینی متوسط 2 عدد
روغن زیتون 2 قاشق سوپ خوری
گوشت خرد شده 1 کیلوگرم
سیر ریز شده 1 حبه
فلفل سیاه 1 قاشق چای خوری
پوره گوجه فرنگی 400 گرم
آب 2 پیمانه
استیک گوشت 2 عدد
گوجه فرنگی خرد شده 2 عدد

 

 

طرز تهیه خمیر پاستری :

آرد را در ظرفی ریخته و کره را با نوک انگشتان به خورد آن می دهیم. سپس زرده ی تخم مرغ  و آب  لیمو  را به آن افزوده و خوب با هم مخلوط می کنیم تا خمیر لطیفی به دست آید. خمیر را روی سطح صافی قرار داده و به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار می دهیم. این خمیر در بیشتر شیرینی ها و غذاها استفاده می شود.

 

 

طرز تهیه خمیر پای :

برای تهیه خمیر پای ، آرد را در ظرفی ریخته و کره  را با نوک انگشت به آن اضافه کرده و آب را کم کم می افزاییم. تخم مرغ  را به مواد درون ظرف افزوده و خمیر را خوب ورز می دهیم و به صورت یک توپ در می آوریم و در کیسه قرار داده و به مدت 30 دقیقه در یخچال می گذاریم.

 

 

طرز تهیه مواد داخل پای :

در تابه ای روغن زیتون  را می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم. سپس گوشت های خرد شده را همراه سیر  درون تابه ریخته و به مدت 5 دقیقه آن را تفت می دهیم، در حدی که گوشت کاملاً تغییر رنگ بدهد. سیب زمینی ها را هم خرد می کنیم . سپس سیب زمینی  ، فلفل سیاه و پوره ی گوجه فرنگی را اضافه کرده و استیک گوشت و آب را هم زمان به مواد می افزاییم و به مدت یک ساعت به آن زمان پخت می دهیم. در انتهای پخت گوجه فرنگی  های خرد شده را به مواد قبلی افزوده و پس از 2 دقیقه تابه را از روی حرارت برمی داریم.

 

 

طرز تهیه پای سیب زمینی و گوشت :

خمیر پای را با وردنه پهن می کنیم و در قالب قرار می دهیم، به صورتی که خمیر از اطراف قالب آویزان باشد.

یک کاغذ روغنی روی خمیر پای می گذاریم و روی آن را با لوبیا و نخود پر کرده و به مدت 10 دقیقه در دمای 200 درجه ی سانتی گراد و در طبقه ی وسط فر قرار می دهیم. قالب را از فر بیرون آورده و کاغذ و لوبیا را از روی سطح خمیر برداشته و به مدت 10 دقیقه ی دیگر در فر قرار می دهیم تا قهوه ای رنگ شود. بعد آن را از فر بیرون آورده و پس از خنک شدن، مواد داخل پای را روی خمیر بریزید. سپس خمیر پاستری را که تهیه کرده بودید روی مواد داخل پای قرار دهید. سپس با زرده ی تخم مرغ سطح خمیر را آغشته کرده و در فر به مدت 10 دقیقه قرار می دهیم .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط
رضا صالحی
یکشنبه ,23 آبان 1400
میتلف با سس گوجه فرنگی
رضا صالحی
یکشنبه ,23 آبان 1400
گراتن پیاز و پنیر و سیب زمینی
رضا صالحی
یکشنبه ,23 آبان 1400
آموزش سمبوسه پیتزایی به روش آسان